احتمال دارد مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به خوب ی قدیم خلق بکنید

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

یا هر چه به ذهن خود فشار میاورید نمی توانید حتی یک قطعه کوچک چند ثانیه ای زیبا هم بنویسید که به گفته خیلی از بزرگان امری طبیعیست و جای هیچ استرس نیست. معمولا اینآموزش آهنگ سازی که شما در صندلی اتاق بسته خود بنشینید به ذهن جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود ضمن تاثیرات منفی، ذهن گوش شما را خیلی خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد نو، نیازمند محیط و شرایطی ویِژگزینشه هستند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات و موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار و خیلی زیاد ی در بیشتر شدن خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی
بخش دوم: نحوه های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای برنامـه ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق


منبع سایت ارتعاش
خلاقیت در موسیقی (مقاله کامل )

شاید مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به بهتر ی قدیم خلق بکنید یا هر چه به ذهن فشار میاورید نمی توانید حتی یک قطعه کوچک چند ثانیه ای قشنگ هم بنویسید که به گفته خیلی از بزرگان امری طبیعیست و جای هیچ استرس نیست. معمولا اینروش موسیقی سازی که شما در صندلی اتاق بسته خود بنشینید و به ذهن جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود ضمن تاثیرات منفی، ذهن گوش شما را بسیار زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد نو، نیازمند محیط شرایطی ویِژگزینشه هستند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی وبسایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات و موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار بسیار زیاد بسیار زیاد ی در ارتقا خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم: نحوه های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای برنامـه ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق
بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : سری اول1- قدم بزنید: چنانچه ملودی شما راه بجایی نمی برد و کم کم احساس خستگی می بکنید ، جهت 5 یا 10 دقیقه هم که شده از استودیو یا محیطی که در آن کار می بکنید خارج شوید. این مثل این است که دکمه راه اندازی مجدد ذهن خود را فشار داده باشید.

2- laptop بخرید: چنانچه laptop دارید می توانید ماورای شیوه معمولی آهنگ سازی عمل بکنید از لاک محیط ساکن بیرون بیایید. کافی شاپ ها محل مناسبی هستند ولی از آنها بهتر پارکها فضاهای سبز می باشند ، حتی رستورانهای غذا خوری! محل های باعث خلق ایده های خواهند شد. جدا از اینکه شاید در یکی از همین مکانها با شنیدن موسیقی که در آن فضا ها در حال پخش است ایده هایی مشابه نزدیک به ذهن شما برسد.

3- از اطرافیان دوست ها خود نظر بخواهید: چنانچه موزیک ی که شما در حال کار کردن بر روی آن هستید قابل قبول هست ولی حس می بکنید چیزی از قلم افتاده یا هر چقدر فکر می بکنید نمی توانید بفهمید در گام بعدی به چیز نیاز دارد، با دوست خود مشورت بکنید و از او بخواهید که به شما بگوید چه چیزی در موزیک کم هست. یا اینکه موسیقی نیمه کاره را در یکی از انجمنهای اینترنتی ارسال بکنید تا نظرات افراد دیگر را جویا شوید. یکی از نکات مثبت این کار این هست که شما می توانید به موسیقی های ارسالی تولید و ساخته شده توسط افراد دیگر در همان انجمن هم نظر دهید و این خود تقویت کننده ای برای شما محسوب خواهد شد.

4- از خودتان سوال بپرسید: بعضی مواقع شما می توانید با سوال کردن موارد ی را از مهلکه ای بی نتیجه نجات دهید. موارد ی آسان که ممکن در شور هیجان روال خلق موسیقی به آنها توجه ی نکنید: من چه می خواهم بشنوم؟ چه چیزی درست کار نمی نماید ؟ چه چیزی کم است؟

5- تنها loop ایجاد کنید : تا بحال شده که قصد داشته باشید برای موسیقی ریتم یاdrum ای تهیه کنید و همیشه برای انجام دادن آن به دردسر و سختی افتادید؟ پس بیایید این را هدف خود قرار دهید و یک پوشه پر از loop های تماما تولید و ساخته شده توسط خود ایجاد بکنید . در انتها و بعدها خواهید دید که هیچ کس به این اندازه، loop های مورد قبول شما نخواهد داشت.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : سری دوم

6- شنیدن منظم: غـم انگیز است، ولی درست – گه گاه نظم در تولید و ساخت موزیک به ناچار می بایستی وارد صحنه شود. بعضی مواقع وقتی ایده های نو، بهتر باعث شرمندگی می شوند شما مجبور به کار بیشتر بر روی آنها هستید. مواقعی خواهد شد که شما سالها بر روی چیزی بدون اینکه کوچکترین نتیجه ای قابل قبولی حاصل شود پافشاری می بکنید . ولی به طور کاملا ناگهانی نوری درخشش خواهد نمود.

7- محیط یکنواخت اطراف خود را تغییر دهید: فضای ی که شما در آن کار می بکنید اثر بسازا و شگفت انگیزی در ارتقا سطح خلاقیت شما خواهد داشت. می توانید برای تجهیزات و نورهای تجملی سرمایه گذاری بکنید یا اگر وضعیت مالی خوب ی ندارید با چند شمع محیط مناسبی ایجاد بکنید . چنانچه شما یک موسیقی ساز کاملا رایانه ی هستید، تغییر دادن پیش زمینه desktop می تواند بلیطی جهت ورود هوای تازه زندگی، به محیط کار شما باشد.

8- اطراف رو مرتب بکنید : جدا از اینکه یک محیط بی نظم و نامرتب می تواند تاثیر خیلی بد در انرژی و حس هنری شما داشته باشد، سبب خواهد شد از انرژی و تمرکز شما کاسته شود. اگر محیط کار شما نا مرتب است و باعث به میل کردن تمرکز و یا حواس پرتی شما شده، موقع آن رسیده که دستی به سر و روی آن بکشید.

9- تنها preset ایجاد کنید : پنج یا شش بانک preset در سینتی سایزر یا sampler ایجاد کنید . نپرهزینه این نباشید که آنها در موسیقی کار می کنند یا نه، ایده این هست که تمرکز شما تنها بر روی خود صداها باشد. این باعث گسترش بُعد شنوایی خواهد شد و حتی می تواند جرقه ای باشد برای خلق موزیک و ملودی هایی که شما در جستجوی آنها بودید.

10- توقف نکنید: گاهی ایده ها شکل میگیرند ولی نه در میزانی که تبدیل به محصول نهایی شوند. شما ادامه بدید، اینطور فرض بکنید که برای رسیدن به گنج مشغول حفاری هستید: شما نقشه رو در اختیار دارید ولی نمی دانید برای رسیدن به گنج چقدر بایستی پایین و به عمق روید.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : قسمت سوم

11- کم کم احساس می بکنید که دارید کار اجباری انجام می دید؟: چنانچه این چنین است، توقف بکنید . پروژه خود را ذخیره و شروع به کار بر روی یک پروژه جدید دیگر بکنید . وقت ی قطعه ای از موسیقی تبدیل به رویه ای دوباره تکرار ی خسته کننده می شود، اکثرا ٌ شما قادر نخواهید بود کار بسیار زیاد ی بر روی آن انجام دهید. منظور این نیست ادامه دادن آن کار فاقد اهمیت است، ولی اگر شما چهار ستون را برای مدت دو ساعت متوالی تکرار بکنید ، شاید وقت آن رسیده باشد تا جهت مدتی پروژه فوق را ترک نمایید.

12- قوانین را بشکنید: هر نوع عادت یا رویه های دوباره تکرار ی که ممکن است شما در حین خلق موسیقی انجام دهید، شناسایی بکنید و ی که آنها را شناختید، تمام سعی خود را برای از بین برداشتن آنها به کار گیرید. هر چقدر کمتر روشهای عادت گونه خود را دوباره تکرار بکنید ، بیشتر به سرزمین ایده های تازه نزدیک می شوید.

13- به خرده نگیرید: این خیلی خیلی مهم است که برای تقویت نمودن سطح خلاقیتتان از خود انتقاد نکنید. بخصوص چنانچه در زمینه تهیه و تولید موسیقی تازه کار هستید. همـواره این را به گوشزد بکنید که این تنها شروع کار است و کسی از شما انتظار آن را ندارد که فردا آلبوم یا کاست label دار به بازار ارائه بکنید .

14- اتوماتیک و مداد همراه داشته باشید: شاید ایده ها در زمانها و موقعیتهایی خیلی عجیب به ذهن شما برسند، پس مطمئن شوید همـواره راهی برای قاپیدن یادداشت نمودن زود آنها دارید. بعدا، شما می توانید بفهمید که آن ایده ها در عمل چگونه خواهند بود.

15- ذهن خسته شده: اگر روز کاری خسته کننده دراز داشتید و یا اگر به طور کلی اضطراب (فشار عصبی مقطعی) دارید، خلق اثر شاهکار کار راحتی نخواهد بود. قبل از اینکه وارد استودیو یا محیط کار شوید سعی بکنید به کارهایی دیگر بپردازید تا به نوعی ذهن روح خود را آرام کرده باشید.
چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : بخش چهارم

16- مسیر و هدف را معین بکنید : شروع یک پروژه جدید بدون اینکه بدانید چه می خواهید، احتمالا انرژی و وقت زیاد ی را صرف نماید . اینکه از ابتدا و قبل از نشستن پشت میز کار تصمیم بگیرید بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید، به میزان خیلی ی در آموزش ی هدایت شما تاثیر خواهد داشت. به طور مثال، "من می خواهم یک موسیقی 3 دقیقه ای pop بسازم".

17- علاقه خود را تجدید بکنید : چنانچه به طور کامل از سبکی که در آن موسیقی سازی می بکنید ، راضی هستید، ولی احساس می بکنید که آخرین اثر شما چندان جذاب توجه نیست، زمانی را برای گوش دادن به آثار ستاره ها پیشگامان سبک خود اختصاص دهید. بدین وسیله به علاقه نسبت به موسیقی توان دوباره ببخشید و دیری نخواهد پایید که نا امیدی و یاس ناپدید خواهند شد.

18- راه هزاره را نمی توان شبه پیمود: تمایل به رسیدن کمال مهارت استادی می تواند باعث ایست خلاقیت بشود. اما رسیدن به مهارت در موسیقی حرکت خوب مناسب ای است ولی شاید زمان آن رسیده که جهت مدتی از توقعات و انتظارات کم کنی قبول کنی کاری که داری انجام می دهی آنچنان خارق العاده نیست یا احتمال دارد فقط آزار دهنده ذهن است.


19- حس زندانی بودن: چنانچه چندین روز است بطور دائم در استودیو گیر کرده ای، مطمئنا آن رسیده که بیرون بزنی دوباره با جهان آشتی کنی. زندانی شدن در جا برای مدت زیاد خلاقیت را خفه می نماید پس به خودت مرخصی بده تا ذهنت از موارد مربوطه به موزیک دور باشد.

20- نکته سلامت ی : دورن یابی کن. خودت علت را متوجه می شوی.... اگر کل شبهای هفته قدیم را صرف ساختن موسیقی ، شب زنده داری میل کردن هله و هوله کرده ای و در کنار اینها شغل تمام هم داشته ای. تو به کمی ورزش خواب شبانه نیاز داری تا ذهنت را پاک بدنت را تجدید قوا کنی.