احتمالا مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به خوب ی قدیم خلق بکنید

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

یا هر چه به ذهن فشار میاورید نمی توانید حتی قطعه کوچک چند ثانیه ای زیبا هم بنویسید که به گفته خیلی از بزرگان امری طبیعیست و جای هیچ استرس نیست. اصولا اینآموزش موزیک سازی که شما در صندلی اتاق بسته بنشینید به ذهن جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه موفق یتی آمیزی نخواهد بود و ضمن تاثیرات منفی، ذهن و گوش شما را زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد نو، نیازمند محیط شرایطی ویِژگزینشه هستند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های روش ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات و موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار و زیاد بسیاری در افزایش خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم:روش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای نرم افزار ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق


منبع وب سایت ارتعاش
خلاقیت در آهنگ (مطلب کامل )

ممکن است مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به خوب ی قدیم خلق بکنید یا هر چه به ذهن خود فشار میاورید نمی توانید حتی یک قطعه کوچک چند ثانیه ای قشنگ هم بنویسید که به گفته زیاد از بزرگان امری طبیعیست جای هیچ استرس نیست. کلا اینآموزش آهنگ سازی که شما در صندلی اتاق بسته خود بنشینید و به ذهن جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود ضمن تاثیرات منفی، ذهن و گوش شما را زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد نو، نیازمند محیط شرایطی ویِژگزینشه می باشند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی وب سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات و موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار و خیلی بسیاری در افزایش خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم:روش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای نرم افزار ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق
بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : بخش اول1- قدم بزنید: چنانچه ملودی شما راه بجایی نمی برد و کم کم حس خستگی می بکنید ، جهت 5 یا 10 دقیقه که شده از استودیو یا محیطی که در آن کار می بکنید خارج شوید. این مثل این است که دکمه راه اندازی مجدد ذهن را فشار داده باشید.

2- laptop بخرید: اگر laptop دارید می توانید ماورای روش معمولی آهنگ سازی عمل بکنید از لاک محیط ساکن بیرون بیایید. کافی شاپ ها محل مناسبی می باشند ولی از آنها بهتر پارکها فضاهای سبز هستند ، حتی رستورانهای غذا خوری! محل های نو باعث خلق ایده های جدید خواهند شد. جدا از اینکه احتمال دارد در یکی از همین مکانها با شنیدن موسیقی که در آن فضا ها در حال پخش است ایده هایی مشابه و نزدیک به ذهن شما برسد.

3- از اطرافیان دوست ها خود نظر بخواهید: اگر موزیک ی که شما در حال کار کردن بر روی آن هستید قابل قبول هست ولی حس می بکنید چیزی از قلم افتاده یا هر چقدر فکر می بکنید نمی توانید بفهمید در گام بعدی به چیز نیاز دارد، با دوست خود مشورت بکنید و از او بخواهید که به شما بگوید چه چیزی در موزیک کم هست. یا اینکه موسیقی نیمه کاره خود را در یکی از انجمنهای اینترنتی ارسال بکنید تا نظرات دیگران را جویا شوید. یکی از نکات مثبت این کار این هست که شما می توانید به آهنگ های ارسالی و ساخـته شده توسط افراد دیگر در همان انجمن هم نظر دهید این تقویت کننده ای جهت شما محسوب خواهد شد.

4- از خودتان سوال بپرسید: برخی مواقع شما می توانید با سوال کردن موارد ی خود را از مهلکه ای بی نتیجه نجات دهید. موارد ی آسان که ممکن در شور هیجان روال خلق موسیقی به آنها توجه ی نکنید: من چه می خواهم بشنوم؟ چه چیزی درست کار نمی نماید ؟ چه چیزی کم است؟

5- فقط loop بسازیــد : تا بحال شده که قصد داشته باشید جهت آهنگ ریتم و یاdrum ای تهیه کنید همیشه جهت انجام دادن آن به دردسر و سختی افتادید؟ پس بیایید این را هدف قرار دهید یک پوشه پر از loop های تماما ساخـته شده بوسیله خود ایجاد بکنید . در انتها و بعدها خواهید دید که هیچ کس به این اندازه، loop های مورد قبول شما نخواهد داشت.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : پارت دوم

6- شنیدن منظم: انگیز است، ولی درست – گه گاه نظم در تهیه و تولید موزیک به ناچار می می بایست وارد صحنه شود. برخی مواقع ی ایده های نو، بهتر باعث شرمندگی می شوند شما مجبور به کار بیشتر بر روی آنها هستید. مواقعی خواهد شد که شما سالها بر روی چیزی بدون اینکه کوچکترین نتیجه ای قابل قبولی حاصل شود پافشاری می بکنید . ولی به طور کاملا ناگهانی نوری درخشش خواهد نمود.

7- محیط یکنواخت اطراف را تغییر دهید: محیط ی که شما در آن کار می بکنید اثر بسازا شگفت انگیزی در ارتقا سطح خلاقیت شما خواهد داشت. می توانید جهت تجهیزات و نورهای تجملی سرمایه گذاری بکنید یا چنانچه وضعیت مالی خوب ی ندارید با چند شمع محیط مناسبی ایجاد بکنید . چنانچه شما آهنگ ساز کاملا رایانه ی هستید، تغییر دادن پیش زمینه desktop می تواند بلیطی جهت ورود هوای تازه زندگی، به محیط کار شما باشد.

8- اطراف رو مرتب بکنید : جدا از اینکه محیط بی نظم و نامرتب می تواند تاثیر زیاد بد در انرژی و حس هنری شما داشته باشد، سبب خواهد شد از انرژی و تمرکز شما هم کاسته شود. اگر محیط کار شما نا مرتب است و باعث به میل کردن تمرکز و یا حواس پرتی شما شده، موقع آن رسیده که دستی به سر روی آن بکشید.

9- فقط preset ایجاد کنید : پنج یا شش بانک preset در سینتی سایزر یا sampler تهیه کنید . نگـران این نباشید که آنها در موسیقی کار می کنند یا نه، ایده این هست که تمرکز شما تنها بر روی خود صداها باشد. این باعث گسترش بُعد شنوایی خواهد شد حتی می تواند جرقه ای باشد برای خلق موزیک و ملودی هایی که شما در جستجوی آنها بودید.

10- توقف نکنید: گاهی ایده ها شکل میگیرند ولی نه در میزانی که تبدیل به محصول نهایی شوند. شما ادامه بدید، اینطور فرض بکنید که جهت رسیدن به گنج مشغول حفاری هستید: شما نقشه رو در اختیار دارید ولی نمی دانید برای رسیدن به گنج چقدر بایستی پایین به عمق روید.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : پارت سوم

11- کم کم حس می بکنید که دارید کار اجباری انجام می دید؟: اگر این چنین است، توقف بکنید . پروژه خود را ذخیره شروع به کار بر روی پروژه جدید دیگر بکنید . وقتی قطعه ای از موسیقی تبدیل به رویه ای تکرار ی خسته کننده می شود، شما قادر نخواهید بود کار بسیاری بر روی آن انجام دهید. منظور این نیست ادامه دادن آن کار فاقد اهمیت است، ولی اگر شما چهار ستون را برای مدت دو ساعت متوالی دوباره تکرار بکنید ، احتمالا زمان آن رسیده باشد تا جهت مدتی پروژه نامبرده را ترک نمایید.

12- قوانین را بشکنید: هر نوع عادت یا رویه های تکرار ی که شاید شما در حین خلق موسیقی انجام دهید، شناسایی بکنید ی که آنها را شناختید، تمام سعی خود را برای از بین برداشتن آنها به کار گیرید. هر چقدر کمتر روشهای عادت گونه را تکرار بکنید ، بیشتر به سرزمین ایده های تازه نزدیک می شوید.

13- به خرده نگیرید: این خیلی مهم است که جهت تقویت نمودن سطح خلاقیتتان از انتقاد نکنید. بخصوص چنانچه در زمینه تهیه و تولید موسیقی تازه کار هستید. همـواره این را به گوشزد بکنید که این تنها شروع کار است و کسی از شما انتظار آن را ندارد که فردا آلبوم یا کاست label دار به بازار ارائه بکنید .

14- اتوماتیک مداد همراه داشته باشید: شاید ایده ها در زمانها موقعیتهایی زیاد عجیب به ذهن شما برسند، پس مطمئن شوید همیشه راهی برای قاپیدن و یادداشت نمودن زود آنها دارید. بعدا، شما می توانید بفهمید که آن ایده ها در عمل چطور خواهند بود.

15- ذهن خسته شده: اگر روز کاری خسته کننده و دراز داشتید یا اگر به طور کلی اضطراب (فشار عصبی مقطعی) دارید، خلق یک اثر و شاهکار نو کار راحتی نخواهد بود. قبل از اینکه وارد استودیو یا محیط کار خود شوید سعی بکنید به کارهایی دیگر بپردازید تا به نوعی ذهن روح را آرام کرده باشید.
چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : بخش چهارم

16- مسیر و هدف را معین بکنید : شروع یک پروژه جدید بدون اینکه بدانید چه می خواهید، شاید انرژی و زمان خیلی ی را صرف نماید . اینکه از ابتدا و قبل از نشستن پشت میز کار خود تصمیم بگیرید و بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید، به میزان بسیاری در راهنمای ی و هدایت شما تاثیر خواهد داشت. به طور مثال، "من می خواهم آهنگ 3 دقیقه ای pop بسازم".

17- علاقه خود را تجدید بکنید : اگر به طور کامل از سبکی که در آن موزیک سازی می بکنید ، راضی هستید، اما حس می بکنید که آخرین اثر شما چندان جذاب توجه نیست، زمانی را جهت گوش دادن به آثار ستاره ها و پیشگامان سبک اختصاص دهید. بدین وسیله به علاقه نسبت به آهنگ توان دوباره ببخشید و دیری نخواهد پایید که نا امیدی و یاس ناپدید خواهند شد.

18- راه هزاره را نمی توان شبه پیمود: تمایل به رسیدن کمال مهارت استادی می تواند باعث ایست خلاقیت بشود. اما رسیدن به مهارت در موزیک حرکت خوب مناسب ای است ولی احتمالا زمان آن رسیده که جهت مدتی از توقعات و انتظارات کم کنی و قبول کنی کاری که داری انجام می دهی آنچنان هم خارق العاده نیست و یا احتمال دارد تنها آزار دهنده ذهن است.


19- حس زندانی بودن: چنانچه چندین روز است بطور دائم در استودیو گیر کرده ای، مطمئنا زمان آن رسیده که بیرون بزنی و دوباره با جهان آشتی کنی. زندانی شدن در جا برای مدت زیاد خلاقیت را خفه می نماید پس به خودت یک مرخصی بده تا ذهنت از موارد مربوطه به موسیقی دور باشد.

20- نکته سلامت ی : دورن یابی کن. خودت علت را متوجه می شوی.... اگر کل شبهای هفته قدیم را صرف ساختن آهنگ ، شب زنده داری میل کردن هله هوله کرده ای و در کنار اینها شغل تمام زمان هم داشته ای. تو به کمی ورزش و خواب شبانه نیاز داری تا ذهنت را پاک بدنت را تجدید قوا کنی.