گلفروشی آنلاین

کاسنی در طب سنتی
کاسنی از عبارت گیاهانی است که مصرف آن به سلامت شما یاری می‌کند. عرق این گیاه قلب، کبد کلیه را فعال می‌کند.
کاسنی
گیاه دارویی کاسنی، گیاهی با گل‌های آبی است که بیشتر در فصل بهار بیشتر شدن می‌کند در هوای مرطوب هم بیشتر شدن آن دوچندان می‌شود.
حمید رضا عبدوس، کارشناس گیاهان دارویی درمورد ‌ی خاصیتهای کاسنی می‌گوید: همه پارت ‌های کاسنی اعم از ریشه و برگ مصرف دارویی دارند و مصرف دَم کرده برگ یا ریشه کاسنی به میزان یک فنجان قبل از هر وعده غذایی اثر تقویتی بر معده داشته اشتها را خیلی می‌کند.
وی افزود: برگ تازه کاسنی حاوی ویتامین «ث» زیاد بوده و به همین دلیل مصرف آن التهابات لثه را که ناشی از کمبود این ویتامین است، اصلاح می‌بخشد. برای اصلاح ی لثه تحلیل رفته، مالیدن عصاره گیاه با استعمال خارجی بر روی لثه توصیه شده است.
این کارشناس گیاهان دارویی یادآور شد: شربت تولید و ساخت شده از جوشانده ریشه کاسنی جهت سرفه های خشک مقاوم با خلط غلیظ توصیه می‌شود.
وی افزود: متخصصین عَرَق کاسنی را در تصفیه خون اثر گذار دانسته آشامیدن فنجان در یک لیوان آب سرد صبح و شب اثر گذار می‌دانند.
عبدوس همین طور با اشاره به دیگر خواص عَرَق این گیاه دارویی اصرار کرد: بهره گیری از عَرَق کاسنی جهت طراوت و شادابی پوست رهایی از جوش صورت تاثیر گذار است.
زیاده‌روی نکنید
یک کارشناس گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی زنجان با بیان این که مصرف بلندمدت فرآورده‌های کاسنی، سبب تخریب عروق شبکیه می‌شود، گفت: مصرف زیاد مدت فرآورده‌های کاسنی همچنین آنچه گفته شد، سبب افت فشار خون بیشتر شدن ترشحات صفرا می‌شود.
دکتر علیرضا یزدی‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: با تذکر به این که مصرف فرآورده‌های کاسنی سبب انقباض عضلات رحمی می‌شود، مصرف آن در زمان بارداری ابه احتمال زیاد ل زایمان زودرس را تقویت می‌کند.
وی، افزایش اشتها را از عبارت خاصیتهای این گیاه دارویی عنوان کرد افزود: مصرف این گیاه دارویی همچنین سبب کاهش کلسترول و LDL می‌شود.
یزدی‌نژاد با اشاره به این که بر اساس طب سنتی، گیاه کاسنی دارای خواص تب‌بر می‌باشد، ادامه داد: اعضا هوایی این گیاه مانند برگ ساقه آن، برای هضم غذا مفید است.
وی با اشاره به این که این گیاه در حاشیه جاده‌ها به وفور یافت می‌شود، گفت: بر طبـق مطالب مندرج در کتب پزشکی قدیمی، این گیاه همراه مسافران بوده در بسیاری مواقع نیز برای بهبود گرمازدگی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
یزدی‌نژاد با اشاره به مصرف از اندام‌های هوایی این گیاه در کشورمان، خاطرنشان کرد: در کشورهای اروپایی از ریشه ساقه‌های جوان این گیاه به عنوان دم‌نوش بدون کافئین مصرف می‌شود در بسیاری از موارد حتی جایگزین قهوه و کاکائو می‌شود.
این کارشناس گیاهان دارویی دانشکده داروسازی زنجان افزود: با وجود اینکه دم‌نوش بدون کافئین این گیاه دارویی در کشورهای اروپایی خیلی مورد مصرف قرار می‌گیرد، ولی در کشور ما چندان مورد استفاده نیست.
کاسنی در طب سنتی
ابن‌سینا، پزشک بزرگ مسلمان درمورد گیاه کاسنی خواص آن گفته است:
* کاسنی بازکننده است و سموم کبد را دفع می‌کند.
* کاسنی در بهبود التهابات معده و پاک کردن مجاری ادراری مۆثر است.
* مالیدن آب کاسنی به محل‌های خارش بدن بسیار زیاد مفید است.
* غرغره آب کاسنی گلودرد و تورم مفصلی را از بین می‌برد.
* اگر آب پخته کاسنی را با سکنجبین میل بکنید بهتریـن داروی تب‌های زیاد و همیشگـی است.
* ریشه کاسنی در باز کردن و روان شدن اخلاط زیاد مۆثر است.
* ریشه کاسنی، مجاری گوارشی را پاک می‌کند و با کیفیت ترین تصفیه‌کننده خون است.
* ریشه کاسنی در رفع ورم احشا زیاد مۆثر است.
* ریشه کاسنی با کیفیت ترین دارو برای آب آوردن شکم است در نفخ تحلیل مواد خیلی نافع است.
* ریشه کاسنی جهت تقویت معده، زیاد کردن ادرار رفع درد مفاصل یرقان مفید است و مشکلات صفراوی را بر طرف می‌کند.
* کاسنی در ازدیاد نطفه تاثیر گذار است آدم را از ابتلا به قولنج محفوظ نگه می‌دارد توان و نیروهای بدنی را تجدید می‌کند.
* این گیاه در ضعف اعصاب، ضعف چشـم فشار خون مفید است.
* قلب، کلیه کبد را فعال و با نشاط می‌کند.
* کاسنی رحم را به وظیفه طبیعی وا می‌دارد برگ آن دارای میزان ی ویتامین C است لذا در حفظ جوانی مۆثر است